Mleko dla dzieci

Wszystko co powinniśmy wiedzieć o mleku modyfikowanym.

Najważniejsze są nasze dzieci.

Mleko modyfikowane Bebiko 5 to produkt stworzony z myślą o potrzebach żywieniowych naszych maluszków. Musimy tutaj rozróżnić zarówno niemowlęta jak i także dzieciaczki nieco starsze. Każdy z rodziców chciałby się dowiedzieć jakie mleko modyfikowane dla naszego dziecka będzie najlepsze? Na pewno wybór mleka modyfikowanego jest nie lada wyzwaniem dla rodziców dziecka. Na rynku mamy dostępnych wiele produktów. Także znajdziemy także dla dzieci o specjalistycznych potrzebach. Każde modyfikowane mleko ma swoje oznaczenie numerkiem. Zwykle młodym rodzicom jest w tym wszystkim się trudno odnaleźć.

Pierwszy krok jest najważniejszy.

Pomimo, że najbardziej optymalne dla naszego dziecka jest karmienie piersią, to niestety nie każde dziecko karmione piersią może być. W takiej sytuacji poradzić się należy z doradcą laktacyjnym czy też z lekarzem pediatrą. Do tej wizyty jednak nie powinno się podchodzić nieprzygotowanym. Najważniejsze kwestie to:

– czy w nasze rodzinie występuje jakieś alergia?

– czy nasze dziecko ma jakieś problemy z trawieniem?

– ile nasze dziecko ma miesięcy?

– jakie są potrzeby naszego maluszka?

Gdy na powyższe informacje znamy odpowiedzi, to sam wybór mleko modyfikowanego już nie będzie sprawiał nam, aż tak dużego trudu. Z naszym pediatrą dobierzemy jeden z możliwie najlepszych mlecznych posiłków dla dziecka. Gdy się zastanawiamy czy potrafimy zrezygnować z karmienia naturalnego, to musimy przemyśleć wszelkie konsekwencje tej właśnie decyzji. Nie jest wcale tak łatwo powrócić do karmienia piersią.

A jakie mamy rodzaje mleka modyfikowanego?

Pierwszym modyfikowanym mlekiem jest początkowe mleko przeznaczone dla najmłodszych niemowląt. Oznaczenie to numer 1. Kolejne mleko to jak łatwo się domyśleć mleko numer 2. Mogą je spożywać niemowlaki od ukończenia szóstego miesiąca. Jest całkowicie dostosowane do wszelakich potrzeb żywieniowych dziecka. Kolejne mleko, to mleko o numerze 3. Podawać je można dzieciom, które ukończyły już roczek. W składzie tego mleka znajdziemy wiele składników mineralnych oraz także witamin, które są nieocenione do prawidłowego rozwoju naszego dziecka. Kolejne mleko, to mleko o numerze 4 jak i również mleko o numerze 5. Tutaj naprawdę świetnym przykładem takiego mleka jest mleko o nazwie Bebiko 5. Naprawdę to mleko jest bardzo dobrej jakości i można na nie stawiać w ślepo. Wystarczy, że spojrzymy na wszelkiego rodzaju opinie o tym mleku i jesteśmy jeszcze bardziej przekonani. Nie ma zatem co się zastanawiać i wybierać mleko modyfikowane właśnie marki Bebiko.